רוצה לנצל את מה שאף אחד אחר לא יודע כדי לקדם את הצלחת החברה שלך, בדיוק כמו שאילון מאסק עושה?

התחרות בעולם החדש, המהיר והמשתנה, הופכת לקשה יותר ויותר.

אבל יש מרכיב אחד שיכול לעזור לחברה שלך להיות מובילה וחדשנית בתחומה.

המרכיב הזה הוא מה שאחרים לא יודעים... אבל ממש לא יודעים! כי אף אחד לא יודע , והוא – מה יקרה בעתיד?

אילון מאסק מסביר את ההצלחה והשוני בין שתי החברות הגדולות שלו - "טסלה" ו"ספייסX", בדיוק באמצעות המרכיב הזה. הוא מספר שלדעתו יש שני סוגי עתיד – עתיד הכרחי, שכבר ידוע שיקרה ועתיד לא הכרחי. העתיד ההכרחי, למשל, הוא העתיד של האנרגיה המתחדשת. העולם כבר מאורגן ומתקדם בקצב מואץ להגדלת הנתח של אנרגיות מתחדשות בכל סקטור. לכן חברת טסלה, שמתמחה בייצור מכוניות חשמליות ייחודיות, פועלת לשכלול של העתיד ההכרחי הזה ולמיצוב שלה בתוכו. לעומת זאת, העתיד שבו האנושות תעזוב את כדור הארץ, ליישוב של כוכבים אחרים, הוא בהחלט עתיד לא הכרחי, עדיין. שם נמצאת ההזדמנות העסקית הגדולה של חברת ספייסX. על ידי השקעה ופיתוח של טכנולוגיית שיגור טילים רב פעמיים, החברה של מאסק מקדמת עתיד שהוא כלל לא הכרחי וכך היא למעשה יוצרת שוק חדש, מלא בהזדמנויות עסקיות, שלא היו קיימות ומציבה את עצמה כפורצת דרך.

הפתרון העסקי שאני מציע לך - בניית מפת עתיד אסטרטגית, מבוסס בדיוק על המודל של מאסק. זהו מודל של שילוב בין העתיד ההכרחי לזה הלא הכרחי, בחברה שלך. זוהי מפה שתציב אותך הרבה לפני כל מתחרה אחר, שרק מגיב למציאות המשתנה ומנסה לרדוף אחריה.

במהלך פשוט של חמש שיחות איתי (בנות שעה כל אחת), אצור עבור החברה שלך מפת עתיד אסטרטגית, שתיתן לך ידע חדש על הכיוון שאליו צועדת החברה שלך. באמצעות המפה ייחשפו לך הזדמנויות עסקיות חדשות, ייתגלו סיכונים שלא הבחנת בהם קודם ותתגבש לך תכנית פעולה הכוללת תובנות שאין למתחרים שלך ותיעדוף מייטבי של המשאבים העומדים לרשותך.

כל היתרונות הללו יחסכו הרבה זמן וכסף, וייתנו ערך חדש לך ולחברה שלך.

לעוד פרטים על מפת העתיד האסטרטגית בקישור הזה